Pomiń, aby przejść do informacji o produkcie
1 z 1

Polskie Leki UK

Apap, 500 mg, tabletki powlekane, 24szt.

Apap, 500 mg, tabletki powlekane, 24szt.

Cena regularna £6.99
Cena regularna Cena promocyjna £6.99
W promocji Wyprzedane
Z wliczonym podatkiem.
Apap to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, który jako substancję czynną zawiera paracetamol. Lek stosuje się w bólach różnego pochodzenia, zarówno głowy, zębów, mięśni jak i menstruacyjnych, kostno-stawowych czy nerwobólach. Apap można stosować przeciwko gorączce, np. towarzyszącej przeziębieniu lub grypie. Lek jest przeznaczony dla osób dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Skład
Substancję czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

1 tabletka powlekana zawiera 500 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Dawkowanie
Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie. Działanie leku można przyśpieszyć, przyjmując go na czczo.

W przypadku, gdy ból trwa dłużej niż 5 dni, a gorączka powyżej 3 dni dalsze leczenie należy skonsultować z lekarzem.

Dorośli: od 1 do 2 tabletek powlekane (500-1000 mg paracetamolu), jeśli wystąpi taka konieczność dawkę można powtórzyć po minimum 4 godzinach do 3 lub 4 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa wynosi 8 tabletek powlekanych w ciągu doby, czyli 4 g paracetamolu na dobę.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka powlekana, czyli 500 mg paracetamolu, jeśli jest taka potrzeba dawkę można powtórzyć po co najmniej 4 godzinach od 3 do 4 razy na dobę.

Działanie
Apap zawiera paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym.

Wskazania
Wskazaniem do stosowania leku Apap są bóle różnego pochodzenia:

głowy,
mięśni,
zębów,
nerwobóle,
bóle menstruacyjne.
oraz gorączka, np. w przebiegu przeziębienia lub grypy.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować leku Apap:

jeśli wcześniej stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek składnik leku,
jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
jeśli stosowane są inhibitory MAO oraz w okresie do 2 tygodni po ich odstawieniu,
jeśli występuje wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej lub reduktazy methemoglobinowej,
u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (u 1 do 10 na 10 000 pacjentów): reakcje nadwrażliwości, pokrzywka, rumień, wysypka, nudności, wymioty, zaburzenia trawienia.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): trombocytopenia (zmniejszenie liczby płytek krwi), agranulocytoza (zmniejszenie liczby granulocytów - rodzaj białych krwinek), skurcz oskrzeli u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostre uszkodzenie wątroby występująca najczęściej w wyniku przedawkowania, plamica barwnikowa.

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Apap zawiera paracetamol, więc aby uniknąć ryzyka przedawkowania, należy sprawdzić czy w innych produktach przyjmowanych przez pacjenta nie występuje w składzie ta substancja i czy dobowa dawka leku nie przekracza 4 g (4 000 mg) na dobę.

W przypadku pacjentów z niewydolnością wątroby albo nerek i astmą oskrzelową przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Stosowanie leku przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz niedożywione stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby. W czasie przyjmowania leku nie wolno pić alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby.

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.

Apap może wchodzić w interakcje z:

innymi lekami zawierającymi paracetamol,
inhibitorami MAO także w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich przyjmowania,
zydowudyną (lek przeciwwirusowy, stosowany w zakażeniu wirusem HIV),
doustnymi lekami przeciwzakrzepowymi (warfaryna, kumaryna),
ryfampicyną i izoniazydem (leki przeciwgruźlicze),
lekami przeciwpadaczkowymi,
barbituranami (leki o działaniu uspokajającym i nasennym),
diflunisalem (lek przeciwbólowy),
sulfinpirazonem (lek stosowany w leczeniu dny moczanowej lub innych leków endukujących enzymy mikrosomowe wątroby),
kofeiną - nasila przeciwbólowe działanie paracetamolu.
Stosowanie leku z jedzeniem i piciem
Zaleca się przyjmowanie leku na czczo, gdyż pozwala to na uzyskanie szybszego działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego.

Kofeina zawarta między innymi w kawie zwiększa działanie przeciwbólowe leku.

Podczas stosowania leku Apap nie należy spożywać alkoholu, ponieważ zwiększa to ryzyko uszkodzenia wątroby.

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Apap w czasie ciąży można stosować, ale w możliwie najmniejszej dawce zmniejszającej ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas. Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku Apap u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Pokaż kompletne dane